пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

ХРИСТОС ВОСКРЕС І ДУХ НАШ ВОСКРЕСАЄ

 

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Великдень нині символізує загальне відродження й оновлення.

До свята в Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «Христос воскрес і дух наш воскресає».

Щиро вітаю своїх читачів та друзів з Великоднем, бажаю миру, здоров’я, достатку та Божого благословення на добрі справи.

субота, 5 квітня 2025 р.

ПРИЛЕТІЛИ ЛЕЛЕКИ ДО НАШОГО КРАЮ

 

В суботу, 5 квітня 2025 року в Сухогрунській бібліотеці для юних читачів проведена екологічна година «Прилетіли лелеки до нашого краю». Діти дізналися багато цікавих фактів про цих незвичайних птахів, переглянули відео про поведінку лелек в природі, виготовили аплікацію «Лелеки з долоньок» та пригощалися цукерками «Пташине молоко».

 Захід пройшов жваво і весело.



пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

СВІТ МЕЧА І МАГІЇ

 

З самого дитинства нас привчають вірити в чудеса. Батьки розповідають нам добрі казки, ми читаємо книги і дивимося фільми з добрим кінцем і, подорослішавши, продовжуємо вірити, що в один  момент диво обов'язково станеться і з нами. Та дива стаються рідко. І тоді нам на допомогу приходить фантастична література. Фантастика – жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих уявних елементів створюється світ, відмінний від світу реального. Читаючи фантастичні твори, ми в своїй уяві переміщуємося в часі, просторі, стаємо могутніми чарівниками та володарями, зустрічаємось з казковими народами та незвичайними явищами.

В Сухогрунській бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка «Світ меча і магії», на якій представлені книги відомих українських та зарубіжних авторів.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

ПЕРНАТЕ ДИВО МАТІНКИ-ПРИРОДИ

 

1 квітня кожного року відзначається екологічне та за сумісництвом професійне свято орнітологів – Міжнародний день птахів. В Україні подію вперше відсвяткували в 1924 році. Це день зустрічі пташок, які прилітають з теплих країв.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПТАХІВ

Відомо майже 11 тисяч різновидів пернатих.

У пташок частота удару серця на хвилину становить 400 ударів у спокої та близько 1000 при польоті.

Єдиний птах без крил – це ківі.

Найменші птахи у світі – колібрі, особини деяких їх видів важать близько трьох грам. Наприклад, довжина колібрі-бджілка близько 5,5 см. Колібрі – єдиний птах, здатний літати назад.

А найбільшими серед птахів є африканські страуси. Вони досягають ваги 150 кг. Їх зріст сягає 2,7 метра. А бігти цей птах може зі швидкістю до 70 км/год.

Мандрівний альбатрос має найбільший розмах крил – він може досягати трьох з чвертю метрів.

Найбільш балакучою птицею вважається жако (сірий папуга). У середньому він може запам’ятати більше ніж 1500 слів.

Новозеландські пташки ківі відкладають найбільші яйця по відношенню до величини їх тіла з усіх птахів.

Імператорський пінгвін може голодувати до 9 тижнів під час висиджування яйця і виносити холод до – 60С.

Сови літають абсолютно безшумно завдяки своєму пір’ю. Вони не можуть рухати очима – натомість вони повертають голову до 270° без шкоди для здоров’я.

Деякі птахи сплять стоячи, а фламінго, наприклад, взагалі можуть спати, стоячи на одній нозі.

Найшвидший птах сокіл-сапсан, він може летіти зі швидкість понад 300 км/год.

До Міжнародного дня птахів у Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «Пернате диво Матінки-природи», на якій представлені книги про птахів нашого краю, про їх поведінку, різновидності та особливості життя.