субота, 29 березня 2025 р.

ЧИТАЮ І ВІДКРИВАЮ СВІТ

 

Серед безлічі книжок – давніх та сучасних, серйозних та веселих – найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний зайчик, бо є світлою і радісною. Саме в кінці березня, коли так привітно світить весняне сонце, розпочинається Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Він підкреслює важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення.

До цієї події в Сухогрунській бібліотеці розгорнуто книжковий лабіринт «Читаю і відкриваю світ», на якому представлені книги для самих юних читачів, довідкова література, книги про цікаві пригоди та література для підлітків.

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ – ЦЕ ДІАМАНТ ВЕЛИЧИНОЮ В СЛОВО

 

Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні? В Японії вважається, що поезію принесли на землю боги. Тож не дивно, що японців вважають найпоетичнішою нацією світу.

 Втім, українці мало чим поступаються японцям у любові до поезії. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця…

До Всесвітнього дня поезії в Сухогрунській бібліотеці розгорнута книжкова мозаїка «Поезія – це діамант величиною в слово», на якій представлені поетичні збірки як класиків української літератури, так і сучасних поетів.

субота, 8 березня 2025 р.

ВІЧНЕ ТАРАСОВЕ СЛОВО

 

9 та 10 березня в Україні називають Шевченківськими днями, днями коли світова спільнота вшановує пам'ять видатної людини, талановитого поета, художника, етнографа Тараса Григоровича Шевченка.

До цієї дати в Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-персоналія "Вічне Тарасове слово". Читачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з творчим доробком поета, переглянути роботи по вивченню його творчості та спогадами очевидців його життя і творчості.


пʼятниця, 7 березня 2025 р.

У ЖІНЦІ ВСЕ ВІД БОЖОЇ ЛЮБОВІ

 

Кожної весни на початку березня ми святкуємо Міжнародний жіночий день. В кожного до цього свята різне відношення. Хтось вважає його пережитком минулого, хтось днем боротьби за права жінок, а хтось приємним і світлим святом. Тому я просто привітаю всіх жінок села Суха Грунь зі святом весни, побажаю їм миру, спокою, злагоди, любові і натхнення!

В Сухогрунській бібліотеці до 8 березня оформлена виставка-привітання «У жінці все від Божої любові», на якій представлені книги, написані жінками і про жінок, про їх долі, пошук шляху та своєї ніші в житті.

ГРАНІ ТАЛАНТУ СВІТЛАНИ ТАЛАН

 

7 березня святкує свій ювілей талановита авторка, Золотий письменник України Світлана Талан. Світлана Талан – українська письменниця, яка працює в жанрі «реальні історії». У її творів завжди соціальна тематика, а головний персонаж незмінно сильна духом жінка, якій доводиться переживати і злети і падіння.

Народилася Світлана на Сумщині в 1960 році. В 1983 році закінчила Глухівський педагогічний інститут. Працювати почала в п'ятнадцятирічному віці, в місцевій газеті. Після інституту була вихователем в дитячому садку і вчителькою початкових класів.

Її роман «Коли ти поруч» в 2011 році став лауреатом на конкурсі «Коронація слова-2011».  Протягом року він був розпроданий рекордним тиражем у вісімдесят тисяч примірників, а сама Світлана Талан увійшла до трійки найпопулярніших письменників України за версією журналу «Фокус». Також письменниця отримала нагороду «Золотий письменник України», яка вручається авторам за те, що тиражі їхніх книг перевищили сто тисяч примірників.

На даний момент Світлана Талан автор понад десятка книг, які популярні не тільки в Україні, а й за кордоном.

До ювілею письменниці в Сухогрунській бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Грані таланту Світлани Талан», на якій представлено17 книг з її творчого доробку.