неділя, 1 червня 2025 р.

ЗДОРОВІ ДІТИ – ЩАСЛИВІ ДІТИ

 

31 травня 2025 року в Сухогрунській бібліотеці пройшли веселі старти "Здорові діти – щасливі діти", присвячені закінченню навчального року та канікулам. Діти з радістю відвідали бібліотеку, ознайомилися з виставками, з ентузіазмом приймали участь у іграх та естафетах , ласували смаколиками. 

Велика подяка керівництву Групи АГРОТРЕЙД ТОВ "СК АГРО" та магазину "Кристал" за смаколики до солодкого столу.





субота, 31 травня 2025 р.

Я ОБИРАЮ ПРОФЕСІЮ

 

Ось і закінчився черговий навчальний рік. І вже зовсім скоро багато вчорашніх учнів будуть вибирати свій шлях в житті та майбутню професію. Для того щоб діти могли свідомо вибирати сферу майбутньої діяльності, вони мають знати якомога більше про різні професії: науковців, службовців, робітничі, інженерні, мистецькі, професії, представники яких стежать за порядком, захищають людей, допомагають їм бути здоровими, вчасно виконувати всі справи тощо.

В Сухогрунській бібліотеці розгорнутий перегляд літератури «Я обираю професію». Юні читачі мають змогу ознайомитися з літературою по різним галузям та напрямкам людської діяльності, дізнатися цікаві факти про різні професії та вибрати свою особливу.

четвер, 15 травня 2025 р.

КОЛЬОРИ СПЛЕЛИСЯ НА ЩАСЛИВУ ДОЛЮ

 

Сьогодні Україна святкує Міжнародний день вишиванки. Вишиванка – символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, національної гордості, порядності, чесності, любові. Вона символ українця і України. Народ ставився до вишиванки як до святині. Такі сорочки передавали з покоління в покоління, з роду в рід, берегли як реліквії. А ще наші українські господині славилися своїми вишитими рушниками, картинами та іншими предметами побуту.

До дня вишиванки в Сухогрунській бібліотеці розгорнута народознавча виставка «Кольори сплелися на щасливу долю». Особливо цінним експонатом є весільний рушник, якому більше 100 років. На ньому вишита дата весілля – 23 грудня 1917 року. Молода пара одружилася і мала надію на щасливу долю. А на їх долю випала громадянська війна, сталінські репресії, голодомор, Друга світова…



субота, 10 травня 2025 р.

КВІТИ ДЛЯ МАТУСІ

 

Кожен рік в другу неділю травня ми святкуємо Міжнародний день матері. День матері – це одне з найзворушливіших свят, адже мама – найрідніша людина, яка завжди підтримає, зрозуміє, пробачить і любитиме щиро та безумовно, незважаючи ні на що.

В Україні історія Дня матері почалася 1929 року, слідом за українською діаспорою в Канаді. Його підтримували жіночі та громадські організації, зокрема "Пласт", "Сокіл", "Рідна школа", "Просвіта", які організовували концерти, фестивалі та освітні заходи в Західній Галичині.

1939 року радянська влада заборонила це свято, і лише на початку 2000-х воно повернулося завдяки активності громадських організацій. На початку XXI століття День матері отримав офіційний статус в Україні.

В Сухогрунській бібліотеці до дня матері був проведений майстер-клас «Квіти для матусі», на якому діти вчилися створювати квіти з паперу для подарунка мамі на свято.





четвер, 8 травня 2025 р.

ПАМ'ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

 

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. В ній взяло участь 80% населення планети, загинуло більше 50 мільйонів людей.

8 травня 2025 року виповнюється 80 років від знакової події, яка поставила основну крапку в закінченні Другої світової – капітуляція нацистської Німеччини. Україна та її народ винесли на собі основний тягар тієї війни, адже вона була головним театром воєнних дій. Мільйони загиблих, голод, розруха, спустошеність, вдови та сироти – ось що мала Україна після закінчення війни.

Але історія зла насмішниця. Нове тисячоліття, ера розквіту технологій. І новий ворог прийшов на нашу землю. Росія зі своїми імперськими амбіціями із союзника перетворилася на лютого ворога, з переможця нацизму на його ідейного спадкоємця. Відкрита агресія путінської росії проти України стала битвою українського народу за власне існування. Ми не можемо програти, бо це питання існування нації. Ми вистоїмо! Слава Україні!

До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом в Сухогрунській бібліотеці розгорнута виставка-спогад «Пам’ятати заради майбутнього», на якій представлені спогади очевидців тих років, документальні книги та збірки, розповіді про героїв та художні твори про події Другої світової війни.



пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

ХРИСТОС ВОСКРЕС І ДУХ НАШ ВОСКРЕСАЄ

 

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Великдень нині символізує загальне відродження й оновлення.

До свята в Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «Христос воскрес і дух наш воскресає».

Щиро вітаю своїх читачів та друзів з Великоднем, бажаю миру, здоров’я, достатку та Божого благословення на добрі справи.

субота, 5 квітня 2025 р.

ПРИЛЕТІЛИ ЛЕЛЕКИ ДО НАШОГО КРАЮ

 

В суботу, 5 квітня 2025 року в Сухогрунській бібліотеці для юних читачів проведена екологічна година «Прилетіли лелеки до нашого краю». Діти дізналися багато цікавих фактів про цих незвичайних птахів, переглянули відео про поведінку лелек в природі, виготовили аплікацію «Лелеки з долоньок» та пригощалися цукерками «Пташине молоко».

 Захід пройшов жваво і весело.



пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

СВІТ МЕЧА І МАГІЇ

 

З самого дитинства нас привчають вірити в чудеса. Батьки розповідають нам добрі казки, ми читаємо книги і дивимося фільми з добрим кінцем і, подорослішавши, продовжуємо вірити, що в один  момент диво обов'язково станеться і з нами. Та дива стаються рідко. І тоді нам на допомогу приходить фантастична література. Фантастика – жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих уявних елементів створюється світ, відмінний від світу реального. Читаючи фантастичні твори, ми в своїй уяві переміщуємося в часі, просторі, стаємо могутніми чарівниками та володарями, зустрічаємось з казковими народами та незвичайними явищами.

В Сухогрунській бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка «Світ меча і магії», на якій представлені книги відомих українських та зарубіжних авторів.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

ПЕРНАТЕ ДИВО МАТІНКИ-ПРИРОДИ

 

1 квітня кожного року відзначається екологічне та за сумісництвом професійне свято орнітологів – Міжнародний день птахів. В Україні подію вперше відсвяткували в 1924 році. Це день зустрічі пташок, які прилітають з теплих країв.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПТАХІВ

Відомо майже 11 тисяч різновидів пернатих.

У пташок частота удару серця на хвилину становить 400 ударів у спокої та близько 1000 при польоті.

Єдиний птах без крил – це ківі.

Найменші птахи у світі – колібрі, особини деяких їх видів важать близько трьох грам. Наприклад, довжина колібрі-бджілка близько 5,5 см. Колібрі – єдиний птах, здатний літати назад.

А найбільшими серед птахів є африканські страуси. Вони досягають ваги 150 кг. Їх зріст сягає 2,7 метра. А бігти цей птах може зі швидкістю до 70 км/год.

Мандрівний альбатрос має найбільший розмах крил – він може досягати трьох з чвертю метрів.

Найбільш балакучою птицею вважається жако (сірий папуга). У середньому він може запам’ятати більше ніж 1500 слів.

Новозеландські пташки ківі відкладають найбільші яйця по відношенню до величини їх тіла з усіх птахів.

Імператорський пінгвін може голодувати до 9 тижнів під час висиджування яйця і виносити холод до – 60С.

Сови літають абсолютно безшумно завдяки своєму пір’ю. Вони не можуть рухати очима – натомість вони повертають голову до 270° без шкоди для здоров’я.

Деякі птахи сплять стоячи, а фламінго, наприклад, взагалі можуть спати, стоячи на одній нозі.

Найшвидший птах сокіл-сапсан, він може летіти зі швидкість понад 300 км/год.

До Міжнародного дня птахів у Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «Пернате диво Матінки-природи», на якій представлені книги про птахів нашого краю, про їх поведінку, різновидності та особливості життя.

субота, 29 березня 2025 р.

ЧИТАЮ І ВІДКРИВАЮ СВІТ

 

Серед безлічі книжок – давніх та сучасних, серйозних та веселих – найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний зайчик, бо є світлою і радісною. Саме в кінці березня, коли так привітно світить весняне сонце, розпочинається Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Він підкреслює важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення.

До цієї події в Сухогрунській бібліотеці розгорнуто книжковий лабіринт «Читаю і відкриваю світ», на якому представлені книги для самих юних читачів, довідкова література, книги про цікаві пригоди та література для підлітків.

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ – ЦЕ ДІАМАНТ ВЕЛИЧИНОЮ В СЛОВО

 

Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні? В Японії вважається, що поезію принесли на землю боги. Тож не дивно, що японців вважають найпоетичнішою нацією світу.

 Втім, українці мало чим поступаються японцям у любові до поезії. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця…

До Всесвітнього дня поезії в Сухогрунській бібліотеці розгорнута книжкова мозаїка «Поезія – це діамант величиною в слово», на якій представлені поетичні збірки як класиків української літератури, так і сучасних поетів.

субота, 8 березня 2025 р.

ВІЧНЕ ТАРАСОВЕ СЛОВО

 

9 та 10 березня в Україні називають Шевченківськими днями, днями коли світова спільнота вшановує пам'ять видатної людини, талановитого поета, художника, етнографа Тараса Григоровича Шевченка.

До цієї дати в Сухогрунській бібліотеці оформлена виставка-персоналія "Вічне Тарасове слово". Читачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з творчим доробком поета, переглянути роботи по вивченню його творчості та спогадами очевидців його життя і творчості.


пʼятниця, 7 березня 2025 р.

У ЖІНЦІ ВСЕ ВІД БОЖОЇ ЛЮБОВІ

 

Кожної весни на початку березня ми святкуємо Міжнародний жіночий день. В кожного до цього свята різне відношення. Хтось вважає його пережитком минулого, хтось днем боротьби за права жінок, а хтось приємним і світлим святом. Тому я просто привітаю всіх жінок села Суха Грунь зі святом весни, побажаю їм миру, спокою, злагоди, любові і натхнення!

В Сухогрунській бібліотеці до 8 березня оформлена виставка-привітання «У жінці все від Божої любові», на якій представлені книги, написані жінками і про жінок, про їх долі, пошук шляху та своєї ніші в житті.

ГРАНІ ТАЛАНТУ СВІТЛАНИ ТАЛАН

 

7 березня святкує свій ювілей талановита авторка, Золотий письменник України Світлана Талан. Світлана Талан – українська письменниця, яка працює в жанрі «реальні історії». У її творів завжди соціальна тематика, а головний персонаж незмінно сильна духом жінка, якій доводиться переживати і злети і падіння.

Народилася Світлана на Сумщині в 1960 році. В 1983 році закінчила Глухівський педагогічний інститут. Працювати почала в п'ятнадцятирічному віці, в місцевій газеті. Після інституту була вихователем в дитячому садку і вчителькою початкових класів.

Її роман «Коли ти поруч» в 2011 році став лауреатом на конкурсі «Коронація слова-2011».  Протягом року він був розпроданий рекордним тиражем у вісімдесят тисяч примірників, а сама Світлана Талан увійшла до трійки найпопулярніших письменників України за версією журналу «Фокус». Також письменниця отримала нагороду «Золотий письменник України», яка вручається авторам за те, що тиражі їхніх книг перевищили сто тисяч примірників.

На даний момент Світлана Талан автор понад десятка книг, які популярні не тільки в Україні, а й за кордоном.

До ювілею письменниці в Сухогрунській бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Грані таланту Світлани Талан», на якій представлено17 книг з її творчого доробку.

понеділок, 24 лютого 2025 р.

ЖИВИМ УКЛІН, ЗАГИБЛИМ – СЛАВА

 

Три роки війни… Три роки, коли життя нашої країни змінилося назавжди. Ми вже інші. Світові нас не зрозуміти. Нікому з тих, хто не виживав під обстрілами в зруйнованих містах, хто не йшов назавжди з дому лише з вузликом речей в руках, хто не хоронив своїх близьких в сквері за домом. Їм не зрозуміти дітей з дорослим поглядом, які втратили все. Не зрозуміти хлопців, які до останнього патрона захищають свою землю ціною свого життя. Ми інші. За плечима українського народу досвід найстрашнішої війни сьогодення. Але Україна є, була і буде. Бо ми інші.

До річниці початку російського вторгнення в Україну в Сухогрунській сільській бібліотеці-філії оформлена виставка-реквієм «Живим уклін, загиблим – слава».

четвер, 20 лютого 2025 р.

МОВА МОЯ МАТЕРИНСЬКА

 

До Міжнародного дня рідної мови для юних чичів  Сухогрунської  бібліотеки  проведена лінгвістична вікторина «Мова моя материнська».

Діти весело відповідали на питання про мовні цікавинки, розгадували загадки, тренувалися в складанні смішних віршиків, а також ознайомилися з книжковою виставкою «Наша мова калинова».



МИ ГІДНІ БУТИ ВІЛЬНИМИ

          Небесна сотня – це посланці Бога

За нас віддали всі своє життя.

І в них була лише одна дорога –

Пішли навіки в майбуття!

 

Щорічно 20 лютого Україна вшановує день пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які віддали свої життя за свободу та європейське майбутнє країни під час Майдану 2013-2014 років.

Вони були одними з перших, хто рішуче виступив на захист нашої Батьківщини, за право країни мати власні суверенітет і державність.

До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в Сухогрунській бібліотеці розгорнута виставка-інсталяція «Ми гідні бути вільними».




середа, 19 лютого 2025 р.

ЧАРІВНИЙ СВІТ ІСТОРІЙ ТА ПРИГОД

 

Світ дитячої літератури завжди повний пригод, нових вражень, цікавих перетворень. Світ, де звірі говорять, предмети мають магічне наповнення, а добро перемагає зло – це все для тебе, юний читачу!

В Сухогрунській бібліотеці для юних відвідувачів оформлена виставка дитячих книг «Чарівний світ історій та пригод», де можна ознайомитися з чудовими творами української та зарубіжної літератури.

субота, 15 лютого 2025 р.

ЛЮБОВ ПІДНОСИТЬ СЕРЦЕ НАД ЗЕМЛЕЮ

 

До Дня святого Валентина в Сухогрунській бібліотеці була розгорнута літературна палітра «Любов підносить серце над землею», на якій представлені книги в жанрі «Романи про кохання» українських та зарубіжних авторів. Шалені пристрасті, неймовірні пригоди, неземна любов – все це ви знайдете на сторінках книг про кохання.

Вітаю всіх своїх читачів з Днем закоханих. Любові вам, пристрасті та натхнення!

 


пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

ВАЛЕНТИНКИ НА ЩАСТЯ

 

В Сухогрунській бібліотеці відбулося перше засідання гуртка «Творча майстерня» під назвою «Валентинки на щастя». Діти разом з бібліотекарем Галиною Тарценко вчилися виготовляти валентинки для своїх друзів та рідних.

Засідання пройшло в веселій творчій атмосфері.



пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

МІЙ РІДНИЙ КРАЙ, МОЯ ЗЕМЛЯ

 

Під такою назвою в Сухогрунській бібліотеці розгорнута краєзнавча книжкова виставка, на якій представлені видання по історії нашого краю, природних його багатствах, книги про діячів науки, культури та мистецтва, які прославили Сумщину.

середа, 22 січня 2025 р.

СОБОРНА МАТИ-УКРАЇНА ОДНА НА ВСІХ, ЯК ОБЕРІГ

 

До Дня Соборності України в Сухогрунській бібліотеці були представлені історичні вітражі «Соборна мати-Україна одна на всіх, як оберіг».

Читачі мали змогу ознайомитися з книгами по історії України, переглянути біографічні твори про державних діячів того часу, таких як Михайло Грушевський, Павло Скоропадський, Симон Петлюра та інші.    


четвер, 2 січня 2025 р.

НОВОРІЧНІ ІСТОРІЇ З КНИЖКОВОЇ ШАФИ

 

В період новорічних свят в Сухогрунській бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Новорічні історії з книжкової шафи», на якій були представлені дитячі книги про зиму, Новий рік, Різдво та різні казкові новорічні пригоди Такі книги як «Снігова королева» Г.Х.Андерсена, «Лускунчик»  А.Т.Гофмана, «Різдвяний замок» Р.Бенкс та інші повертають нас в дитинство, дарують відчуття свята та чудес.