четверг, 20 мая 2021 г.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ

 

Є речі, які будуть жити навіть через сотні років. Адже поки залишаються люди, які про них пам'ятають і поважають, вони впроваджуються в сучасне життя з колишньою силою.

Українська вишиванка – древній вид одягу, частина культури, спосіб захисту. Вона супроводжувала наших предків в різні моменти життя – в робочі будні, в радості свят, при народженні нових поколінь, при створенні сім'ї. Матері і дружини вишивали сорочки-обереги своїм синам і чоловікам, відправляючи їх в бій. Пишні наречені прикрашали свої наряди символічними візерунками, сподіваючись на здорове поповнення в родині і щастя в шлюбі.

 

Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, успіх тата,

Прадідів пророчий заповіт

                                    Ю. Лазірко

З нагоди Всеукраїнського Дня Вишиванки  бібліотека  підготувала ілюстративну виставку та провела  народознавчий захід «А над світом українська вишивка цвіте». До читальні завітали учні 5 класу, які ознайомилися з історією виникнення вишиванки, легендами про неї, які існують орнаменти та були продекламовані вірші школярами та бібліотекарем.

 








воскресенье, 9 мая 2021 г.

КВІТКА МАКУ – СИМВОЛ ПАМ'ЯТІ

 

  Друга світова війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління… 76 років тому земля нашої нині незалежної держави була звільнена від завойовників. Все менше залишається учасників, ветеранів війни. Честь їм і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв!

До цієї дати в бібліотеці підготована виставка-пам’ять «Квітка маку – символ пам’яті», література висвітлює воєнні та післявоєнні роки.



понедельник, 3 мая 2021 г.

ЯСНИЙ ВЕЛИКДЕНЬ НА ЗЕМЛІ – ПРИНІС НАМ ЯНГОЛ НА КРИЛІ

 

"Христос Воскрес! Воістину Воскрес!" - чуємо ми в цей день, але потрібно, щоб це були незвичні слова, а слова з глибини нашого серця.

Важливо, що для кожного з нас це було не просто ще одне з важливих християнських свят, а насамперед – глибоке розуміння важливості цієї події.

У день Великодня в церквах і храмах проходять найпрекрасніші і урочисті богослужіння в роки – цей факт відзначають і справжні християни, і люди, далекі від відвідування релігійних місць. Найважливіша роль в храмовому служінні на Великдень відведена благодатному вогню. У переддень свята священне полум’я запалюють в Єрусалимі – Храмі Воскресіння Христового. Люди фарбують яйця до Великодня, але мало хто знає звідки пішла ця традиція. Саме пасхальне яйце – крашанка – символізує Гроб Господній. Тобто, хоча зовні яйце в шкаралупі і виглядає неживим, але всередині зберігається життя, яке в будь-який момент може вийти з нього. Втім, легенд багато з цього приводу – одна з них говорить, що немовля Ісуса Христа мати розважала фарбованими яйцями. Пасками жителі Русі пригощали один одного ще в язичницькі часи – їх пекли з метою задобрити небеса і принести в дар богам весни і родючості.

До свята бібліотека підготувала народознавчу цікавинку «Ясний Великдень на землі – приніс нам янгол на крилі».