воскресенье, 28 ноября 2021 г.

ГОЛОД 33-ГО: БІЛЬ ДУШІ І ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

 

Засвіти свічку на вікні

В пам'ять про померлих на цій землі.

Щоб ми пам'ятали голодомор,

Господи, не дай нам пройти це знов.

 

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.У памя’ті людській навіки залишиться 1933 рік – найстрашніший в історії рік – рік голодомору.

В бібліотеці підготована виставка «Голод 33-го: біль душі і пам’ять серця».


понедельник, 22 ноября 2021 г.

ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ

 

21 листопада – день Гідності та Свободи. В цей день ми знову і знову згадуємо тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності. Герої Небесної Сотні… Завжди будуть із нами. Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Шануймо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

Бібліотека запрошує на перегляд книжкової виставки "Вільні творять майбутнє". Представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані, а також світлини Героїв Небесної Сотні.



среда, 10 ноября 2021 г.

МОВА МОЯ МАТЕРИНСЬКА, КВІТНИ В ДУШІ Й НА ВУСТАХ

 

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

«Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі… Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов'янську родину і світову славу. Вона має все», - писав Дмитро Павличко.

Для відвідувачів бібліотеки підготована книжкова виставка «Мова моя материнська, квітни в душі й на вустах».

 



пятница, 15 октября 2021 г.

БОРОНИЛИ КОЗАЧЕНЬКИ І СЛАВУ І ВОЛЮ

 

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

В бібліотеці підготована виставка інсталяція «Боронили козаченьки і славу і волю».



вторник, 29 июня 2021 г.

ЯК Я ЗНАЮ ОСНОВНІ ЗАКОНИ МОГО ЖИТТЯ?

 

Вже такі дорослі школярі, учні старших класів взяли участь у пізнавально-розважальній вікторині присвяченої до Дня Конституції «Як я знаю основні закони мого життя?». Бібліотекар змогла перетворити таку серйозну і дорослу тему в цікаву форму і достукатися до дітей, як до свідомих громадян.

Отож, що є основним Законом нашої держави? – Конституція України.

Учні також ознайомилися з правознавчою абеткою «Я українець! І в мене є право».





среда, 23 июня 2021 г.

ЮНІ ЧИТАЙЛИКИ

 

Літо – це пора веселощів, ароматів зеленого квіту, посмішок та грайливих сонячних промінчиків. Але такий відпочинок можна провести не лише відклавши підручники та зошитки десь на поличку, а й навпаки – перетворити навчання в розвагу. Отож, до берегині друкованого слова і завітали учні молодших класів, бо бібліотекар підготувала цікаві конкурси на знання казок та різних дитячих історій. «З якої це казки», «Літературні грінки», «Задачі-жарти» на кмітливість – все це елементи проведеної вікторини.   Підготована книжкова виставка «Драйвуй з новими книгами в ритмі літа» зацікавила дітвору і вони залюбки поспішили взяти книги на дім.

Також класні керівники разом із бібліотекарем інсценізували казку «Ріпка» на сучасний лад. Ну хіба не весело звучить?!





понедельник, 21 июня 2021 г.

ЕКСКУРСІЯ ДО БІБЛІОТЕКИ

          До книгозбірні завітали найменші відвідувачі, діти з дитячого  садочка "Ромашка". Їх зустріла бібліотекар і провела в цікавій формі екскурсію по бібліотеці. Малюки дізналися про історію бібліотеки, поводження, користування книгами.

Вихованці з захопленням розглядали книжкові виставки і були в захваті не тільки від яскравих книжок, а й від різноманіття дитячих журналів.

Покидаючи бібліотеку дітвора була дуже задоволена і пообіцяли обов'язково прийти знову.

 





ПОДВИГ-БЕЗСМЕРТНИЙ. ПАМ'ЯТЬ – НЕТЛІННА

 

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. Незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) і тісне військово-економічне співробітництво між Німеччиною та СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни. Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни.

З нагоди цієї пам’ятної дати в  бібліотеці для перегляду підготована виставка-вшанування «Подвиг-безсмертний. Пам’ять-нетлінна».






вторник, 1 июня 2021 г.

ОСТРІВ ДИТИНСТВА НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ

 

З Днем захисту дітей сьогодні ми поспішаємо привітати кожного малюка. Дитинство – це чудова пора, тому нехай кожна дитина в цей прекрасний святковий день відчує на собі всю материнську і батьківську любов, їхню підтримку і захист від усіх життєвих негараздів.

Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Ви – наше майбутнє.

Ні для кого не є таємницею, що всі діти полюбляють казки. Ось і сьогодні до Дня захисту дітей до книгозбірні завітали школярі 1-2 класів. Для них   бібліотекар підготувала книжковий вернісаж «Поки є діти, будуть казки». Діти із задоволенням відгадували загадки про казкових героїв, побували у бюро «Казкових знахідок». Потім всі перемістилися на подвір’я, де запустили у повітря надувні кульки, а згодом змагалися у пусканні найбільшої мильної бульбашки. Дітвора чудово провела час.

 

 






 

четверг, 20 мая 2021 г.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ

 

Є речі, які будуть жити навіть через сотні років. Адже поки залишаються люди, які про них пам'ятають і поважають, вони впроваджуються в сучасне життя з колишньою силою.

Українська вишиванка – древній вид одягу, частина культури, спосіб захисту. Вона супроводжувала наших предків в різні моменти життя – в робочі будні, в радості свят, при народженні нових поколінь, при створенні сім'ї. Матері і дружини вишивали сорочки-обереги своїм синам і чоловікам, відправляючи їх в бій. Пишні наречені прикрашали свої наряди символічними візерунками, сподіваючись на здорове поповнення в родині і щастя в шлюбі.

 

Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт,

Материнські ласки, успіх тата,

Прадідів пророчий заповіт

                                    Ю. Лазірко

З нагоди Всеукраїнського Дня Вишиванки  бібліотека  підготувала ілюстративну виставку та провела  народознавчий захід «А над світом українська вишивка цвіте». До читальні завітали учні 5 класу, які ознайомилися з історією виникнення вишиванки, легендами про неї, які існують орнаменти та були продекламовані вірші школярами та бібліотекарем.

 








воскресенье, 9 мая 2021 г.

КВІТКА МАКУ – СИМВОЛ ПАМ'ЯТІ

 

  Друга світова війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління… 76 років тому земля нашої нині незалежної держави була звільнена від завойовників. Все менше залишається учасників, ветеранів війни. Честь їм і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв!

До цієї дати в бібліотеці підготована виставка-пам’ять «Квітка маку – символ пам’яті», література висвітлює воєнні та післявоєнні роки.



понедельник, 3 мая 2021 г.

ЯСНИЙ ВЕЛИКДЕНЬ НА ЗЕМЛІ – ПРИНІС НАМ ЯНГОЛ НА КРИЛІ

 

"Христос Воскрес! Воістину Воскрес!" - чуємо ми в цей день, але потрібно, щоб це були незвичні слова, а слова з глибини нашого серця.

Важливо, що для кожного з нас це було не просто ще одне з важливих християнських свят, а насамперед – глибоке розуміння важливості цієї події.

У день Великодня в церквах і храмах проходять найпрекрасніші і урочисті богослужіння в роки – цей факт відзначають і справжні християни, і люди, далекі від відвідування релігійних місць. Найважливіша роль в храмовому служінні на Великдень відведена благодатному вогню. У переддень свята священне полум’я запалюють в Єрусалимі – Храмі Воскресіння Христового. Люди фарбують яйця до Великодня, але мало хто знає звідки пішла ця традиція. Саме пасхальне яйце – крашанка – символізує Гроб Господній. Тобто, хоча зовні яйце в шкаралупі і виглядає неживим, але всередині зберігається життя, яке в будь-який момент може вийти з нього. Втім, легенд багато з цього приводу – одна з них говорить, що немовля Ісуса Христа мати розважала фарбованими яйцями. Пасками жителі Русі пригощали один одного ще в язичницькі часи – їх пекли з метою задобрити небеса і принести в дар богам весни і родючості.

До свята бібліотека підготувала народознавчу цікавинку «Ясний Великдень на землі – приніс нам янгол на крилі».

                                        





понедельник, 26 апреля 2021 г.

ЛЕЛЕКА ЧОРНОБИЛЯ ЧОРНИЙ І ДОСІ НАД НАМИ ЛЕТИТЬ

 

      Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.

Минуло 30 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.

В бібліотеці представлена виставка нагадування «Лелека Чорнобиля чорний і досі над нами летить»

 






 

четверг, 1 апреля 2021 г.

Книга + пригода = читаю з насолодою

 

Дитяча книга – це беззвучний наставник покоління, предмет історії, культури. Відомо, що все найважливіше в людину вкладається ще в її дитинстві; дуже важливо читати в ранньому віці "потрібні книжки";  для дітей треба писати, видавати так само, як для дорослих, тільки краще.

Тому що для дитини книжка – це іграшка, але яка має навчати, залучати, захоплювати і, крім цього, бути красивою. Найкраще всі ці функції виконує дитяча ілюстрована книга.

 Щороку навесні проходить Всеукраїнський  тиждень дитячого та юнацького читання. Бібліотекар підготувала для дітвори ілюстровану виставку літератури, яка дає зрозуміти, що книга – наш помічник, а для тих, хто вміє дружити з нею – вірний друг.

 





среда, 10 марта 2021 г.

ЙДУТЬ СТОЛІТТЯ, АЛЕ ШЕВЧЕНКО ЗАЛИШАЄТЬСЯ

 

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана його слава, велич і національна гордість.  Саме таким для України є ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Цьогоріч увесь світ відзначає 207 річницю від дня народження генія. За своє коротке життя він зробив неоціненний внесок у розвиток української культури, залишивши спадщину в літературі й художньому світі. Нині Тарас Григорович Шевченко — одне з найголовніших надбань українського народу.

Задля вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка для відвідувачів у книгозбірні   розгорнуто книжкову викладку " Йдуть століття, але Шевченко залишається». Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.






пятница, 19 февраля 2021 г.

НЕБЕСНА СОТНЯ, ЯНГОЛИ, ЯКІ СТАЛИ ГЕРОЯМ

 

Сьогодні, в умовах війни на сході України, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. 

 “Небесною Сотнею” називають загиблих учасників Революції Гідності. Дехто з них загинув навесні 2014 року.   

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього.

В бібліотеці підготовлена інформаційна викладка літератури «Небесна Сотня, янголи, які стали героями».









воскресенье, 31 января 2021 г.

ПАМ"ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

 

29 січня Україна вшановує пам"ять Героїв Битви під Крутами.

Цей бій – це ще одна надзвичайно важлива сторінка української історії, коли молода кров відважних студентів повстала проти фізичного і духовного рабства більшовизму. Коли непідготовані, але надзвичайно відважні хлопці, стали на захист незалежної держави проти багатотисячної "червоної" орди. І хоча ті події довгий час намагалися ретельно прикрити "байками" і залишити в тіні, але ми знаємо і шануємо пам"ять героїв-юнаків, які уже більше 100 років спочивають з миром та тих, хто доніс до нас правду крізь час!

"В Крутах Перші Лицарі України Герої-Юнаки святою кров"ю своєю накреслили величний шлях збройного змагу за Право, Волю і Державність Батьківщини. Слава їх безсмертного чину світитиме Україні вічно".



понедельник, 25 января 2021 г.

НАМ БЕРЕГТИ ТЕБЕ, СОБОРНУ І ЄДИНУ. І НАМ ТВОЮ ІСТОРІЮ ТВОРИТЬ

 

22 січня 1919 року на Головній площі країни відбулася важлива подія в історії українського народу. Проголосили Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину соборну державу.

Багато складних подій уже встигла пережити наша ненька до цього часу. І от її діти змогли показати, що сила нації – в єдності. Цей визначний день став символом колективної думки та актом загальної доброї волі.

Саме тоді збулася мрія українського народу знову жити однією великою родиною на своїй землі.






понедельник, 4 января 2021 г.

ІДЕ ЗИМА З СМІШИНКАМИ Й НАРЯДНИМИ ЯЛИНКАМИ

 

Довгоочікувані свята прийшли до нас з подарунками та гостинцями – здійснюються мрії, лунають святкові пісні та вітання, лопочуть крилами різдвяні ангели!

Молодші читачі  в переддень Нового року завітали до бібліотеки  найкращими побажаннями на годину творчого дозвілля «Іде зима з смішинками й нарядними ялинками».  Діти декламували  новорічні вірші, деякі навіть, жартівливі. А на гостинець малеча отримала солодощі.